Podesty drewniane

Podesty ażurowe (deskowe) wykonane są z drewna iglastego przeznaczonego na konstrukcję bu-dowlaną w klasie C24, zwykle przesuszone oraz strugane maszynowo. Drewno jest głęboko impregnowane zanurzeniowo środkiem zabezpieczającym przeciw grzybom domowym, grzybom ple-śniowym oraz owadom. Impregnacja uodparnia drewno na działanie czynników zewnętrznych.

Podesty nasze znajdują zastosowanie jako moduły tarasowe. Deski takich modułów są odpowied-nich przekrojów, zwykle 28x146mm, suszone i odpowiednio rowkowane. Przykręcane są za pomocą wkrętów do legarów stanowiących ich konstrukcję. Tarasy drewniane to atrakcyjne miejsce, dlatego powinniśmy zadbać o ich estetykę i solidne wykonanie, aby służyły nam latami. Podesty tarasowe wykonane z drewna nadadzą naszemu tarasowi naturalny wygląd.

Podest drewniany może zostać zastosowany jako element podłogi na balkonie, na trawie naszego ogrodu czy na piasku. Idealnie nadaje się do piwnic czy komórek. Podesty stanowią bardzo wygod-ne rozwiązanie trwałego i ekologicznego podłoża. Montuje się je w bardzo łatwy sposób i w taki sam demontuje. Nie jest wymagana żadna dodatkowa konstrukcja. Znajdują przez to doskonałe zastosowanie jako podłogi ogródków restauracyjnych, miejsc rekreacji czy wypoczynku.

Na zamówienie Klienta wykonujemy również podesty do rusztowań czy podesty BHP na stanowi-ska pracy przy obrabiarkach.

Rodzaj użytych listew:

  • listwy suche (wilgotność < 20%) sosnowe, świerkowe, modrzewiowe czy egzotyczne

Jakość wykończenia:

  • listwy strugane z fazowanymi krawędziami obustronnie rowkowane

Przekroje listew:

  • 28×146 mm, 28×140 mm, 24×140 mm, 21×95 mm oraz w przekroju na życzenie klienta

Wymiary:

  • standardowe 30×30 cm, 40×40 cm, 50×50 cm, 60×60 cm, wykonujemy także w wymiarach pod rusztowania i na życzenie klienta

Malowanie:

  • na życzenie klienta

podestydrewniane