Sklejki

Sklejka jest mocniejsza niż inne panele drewnopochodne w czterech ważnych parametrach wytrzymałościowych: na zginanie, rozciąganie, ściskanie i ścinanie w płaszczyźnie płyty. Dodatkowo sklejka waży do 40% mniej niż mogące zastąpić ją panele drewnopochodne o równoważnej grubości.

Sklejka jest mocniejsza niż stal w wytrzymałości na zginanie statyczne. To zasługa jej wyjątkowej budowy krzyżowej. Żywice stosowane do klejenia fornirów tworzących sklejkę są bardziej wytrzymałe niż drewno. Sklejka jest również wysoce odporna na udar i utrzymuje te właściwości nawet wtedy, gdy jest mokra. Jest bardzo stabilna wymiarowo.

Wystawiona na działanie wilgoci jest do siedmiu razy bardziej odporna na pęcznienie niż inne panele drewnopochodne. Ponadto wraca do swych poprzednich wymiarów po wyschnięciu.

Sklejka od kilkudziesięciu lat służy jako panel w budownictwie i pozostaje ulubionym materiałem indywidualnych inwestorów, deweloperów, architektów i inżynierów.

Nasza oferta zawiera sklejki suchotrwałe (S) i wodoodporne (W1, W2), iglaste (sosna) i liściaste (brzoza, olcha, buk, topola) oraz szalunkowe (pokryte filmem fenolowym) przeznaczone dla budownictwa czy meblarstwa.

sklejki sklejka szalunkowa strukturyzowana sosna sklejka elewacyjna barwiona